Okul Öncesi Dönemde Çocuğunuzla İyi iletişim Kurmanın Önemi: 5 Konuşma Önerisi

Okul Öncesi Dönemde Çocuğunuzla İyi iletişim Kurmanın Önemi: 5 Konuşma Önerisi

Okul öncesi dönemde çocuğunuzla sık sık, anlamlı konuşmalar yapmak onların sosyal ve duygusal gelişimleri için önemlidir.

Yaşamın ilk 5 yılında bile, çocuklar, bakıcılarla ve bilişsel yeteneklerine fayda sağlayan akranlarıyla etkileşimler kurarak ve tartışarak gerekli sosyal ve duygusal becerileri öğrenirler.

Sizlere sunduğumuz 5 önemli konuşma önerimiz için okumaya devam edin.

 

1. Çocuğunuzu ve Onun İlgi Alanlarını Kabul Edin

Okul öncesi dönemde çocuğunuzu desteklemek için, kendiniz zevk almasanız bile, çocuğunuzun en sevdiği şeylere ilgi göstermeye çalışın.

Çocuğunuzun bakış açısını takdir etmek doğru ve önemli bir davranıştır, bu da uyumun ve yakınlık duygusunun artmasını sağlar.

Çocuğunuzun beğenilerini ve beğenmediklerini kabul ederek, zamanla onunla olan bağınız güçlenecek ve sonuç olarak konuşma konusunda kendilerine duydukları güven artacaktır.

2. Dışarıda Vakit Geçirin

Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre ebeveynler ve çocuklar arasındaki konuşmanın dış ortamda gerçekleştiğinde daha bağlantılı ve etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Parklar ve plajlar gibi doğal ortamların, anne-baba ve çocuklarının aralarındaki konuşmaları geliştirebileceği ve etkileşimi artırabileceği düşünülmektedir.
 

 

{!GALLERY}