Okulda Veli Katılımını Artırma

Okulda Veli Katılımını Artırma

Okulda ebeveyn katılımını nasıl artıracağınızı bulmakta zorlanıyor musunuz?  Okul temelli terapistler, öğretmenler ve diğer personelin telaşlı okul günü boyunca ebeveynlere ulaşması zor olabilir.  Ebeveynler, özel eğitim ekibinin ayrılmaz bir parçasıdır.  Çocuklarının güçlü yönleri, zayıf yönleri ve kişisel tercihleri ​​hakkında en çok şey bilenlerdir. Terapistler ve diğer okul personeli, çocuklar için karar verme süreçlerinin tümüne ebeveynleri dahil etmelidir.

Okul temelli terapistler için, ebeveynlerin okulda ergoterapi ve fizik tedaviye dahil edilmesi, terapötik etkinliklerin okul zamanı dışında taşınması için çok yararlı olabilir. Öğretmenler için ebeveyn katılımı oldukça önemlidir.

Okulda Veli Katılımını Artırmak için 10 Fikir

  1. Mesai ve ders sonrası farklı konularda ebeveyn atölyeleri düzenleyin.
  2. Hedef gelişimini tartışmak için velilerinizi arayın veya bir toplantı planlayın.
  3. Uygulamalara yardımcı teknoloji hakkında bilgi sunan teknoloji ipuçları hakkında bir akşam düzenleyin.
  4. Farklı fiziksel aktivitelerin ve sporun faydalarını belirteceğiniz bir sağlık ve fitness gecesi düzenleyin.
  5. Bir keşif gecesi geçirin- aileleri terapi hedeflerini gerçekleştirmeye yardımcı olan yeni ve eski ekipman ve oyuncakları keşfetmeye davet edin.
  6. Bir parti organize edin. Öğrenciler yiyecek hazırlayıp ebeveynlere ve ailelerine servis yapabilirler.
  7. Bir aile oyunu gecesine ev sahipliği yapın. Herkesin katılabilmesi için uğraşın.
  8. Ayın farklı öğrencilerini seçin. Her ay bir öğrenci yıldız olabilir. Ebeveynler, çocuğun evde ne yaptığı hakkında resimler ve hikayeler gönderebilir.
  9. Bir gösteri yapın. Belki etnik bir dans yapın ya da aileleri gelip izlemeye davet etmek için müzik aletleri oluşturun.
  10. Ebeveynlerden gönüllü olmalarını isteyin. Belki bir proje için malzemeleri kesmek veya bir uyarlanabilir ekipman parçası oluşturmak için yardıma ihtiyacınız olabilir veya belki de ebeveynler, özel ekipman için para toplamak için bir bağış toplamaya istekli olacaklardır.

Kaynakça:  https://www.yourtherapysource.com/blog1/2019/02/21/10-ideas-to-get-parents-more-involved/