Pediatride Ergoterapi

Pediatride Ergoterapi

Ergoterapi, çocukların günlük aktivitelerini geliştirmek için kullanılır. Her türlü gelişimsel gecikme, çocuğun normal günlük görevleri öğrenme ve yapma yeteneğini etkileyebilir. Ergoterapi, çocukların yapamadıkları günlük aktivitelere katılmaları ve gelişmeleri için bilişsel, motor veya sosyal kısıtlamaları olan çocuklara yardımcı olur.

 

Ergoterapinin temel amacı, çocukların günlük yaşam koşullarını iyileştirmektir. Ergoterapistler, çocukların yemek yeme, kıyafet giyme ve kişisel hijyen sağlama gibi günlük işleri tamamlamayı öğrenmelerine yardımcı olur. Ergoterapistler, çocuğunuza özgüvenini ve güvenini geri kazandıran katılımı teşvik eder. Çocuğunuzun günlük aktivitelerinde gelişmesine yardımcı olur, çocuğunuzun güven kazanmasına, hareket kabiliyetini arttırmasına, yetenek kazanmasına ve yaşam tarzını tasarlamasına yardımcı olur.

 

 

Ergoterapistler çocuğunuz için;

 

  1. El yazısı
  2. Motor koordinasyon
  3. İnce motor beceriler
  4. Duyusal entegrasyon
  5. Uyarlanabilir beceriler
  6. Benlik saygısı ve başarı duygusu geliştirir.

 

Ergoterapi, çocuklarınıza günlük aktiviteleri bağımsız olarak gerçekleştirmeleri için ihtiyaç duydukları becerileri, gücü ve güveni verir. Çocukların beslenme ve yutma yeteneklerini geliştirmek, gelişimsel gecikmeleri olan çocukların günlük aktivitelerine aktif olarak katılmak için ihtiyaç duydukları becerileri kazanmalarına, çocuklarınızın motor, duyusal, bilişsel işlevler geliştirmelerine, geliştirmelerine ve geliştirmelerine ve organizasyon becerileri, başa çıkma stratejileri ve hafıza gibi zihinsel yetenekler geliştirmelerine yardımcı olabilir. Çocuklarınızın sosyal becerilerini geliştirecek ve başkalarıyla etkileşimlerini artıracak güven ve özgüvenlerini geliştirmelerine, onlara denge, güç ve koordinasyon gibi fiziksel yeteneklerini geliştirme becerileri verip giyinip yemek yeme gibi günlük yaşam aktivitelerini geliştirmelerine yardımcı olunur.

 

 

Kaynakça
https://occupationaltherapysolutionslosangeles.com/occupational-therapy-los-angeles-2/

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için: +90 (216) 456 42 42
                                                                                                                 +90 (533) 165 60 94