Telepraktisin Ebeveynler için En Büyük Avantajları (Bölüm I)

Telepraktisin Ebeveynler için En Büyük Avantajları (Bölüm I)

Çoğu ebeveynin telepraktis (çevrimiçi dil ve konuşma terapisi) konusundaki endişeleri oldukça basittir. “Çocuğum yüz yüze görüşmelerdeki gibi kaliteli bir terapi alacak mı?” Araştırmalar, telepraktisin yüz yüze terapiye benzediğinden ve hatta bazen daha üstün bir kalitede olduğundan yanı sıra, aynı zamanda ebeveyn için de birçok faydası olduğunu göstermektedir.

 

1. Telepraktis ulaşım kaygılarını ortadan kaldırır

Arabası olmayan, başka birinin aracı ile seyahat eden veya toplu taşıma araçlarına kolay erişimi olmayan aileler için önemli bir sorun vardır, randevulara zamanında yetişmek. Peki tahmin edin burada ne oluyor, terapi doğrudan evinizin rahatlığına getiriliyor ve bu sorununuz yok oluyor. Beklenmedik bir olay dışında bir randevuyu kaçırmak için hiçbir nedeniniz kalmıyor.

 

2. Telepraktis zorlukları azaltır

Terapiyi alan çocuk tek çocuksa, bu bir endişe kaynağı olmayacaktır. Ancak ona eşlik edecek kardeşler varsa, tüm bu deneyim aile için bir çile haline gelebilir. Çocukları arabaya yerleştirmek, araba koltuğuna bağlamak, sürüş sırasında onları mutlu etmek, araba koltuğundan çıkarmak ve seans sırasında onların arasını iyi tutmak, ebeveynleri çileden çıkarmak için yeterlidir. Telepraktis ile bu zorluk hiç başlamadan giderilir.

 

3. Telepraktis düşük maliyetlidir

Terapi seanslarına gitmek ve gelmek yerine araç gazınızı tasarruf etmeniz, klinik terapistin uğradığı işletmedeki masraflar, telepraktisin ortaya çıkardığı tasarrufları sunar. Hem çocuğunuzun hem de evden çalışan terapistin konforu, cüzdanınızı daha iyi bir şekilde dolduracaktır.

 

4. Telepraktis devamsızlıkları azaltır

Çocuğunuz iyi hissetmediğinde, ebeveyn olarak onu terapiye götürmekte isteksiz olursunuz. Bu devamsızlıklar her zaman terapinin tutarlılığını bozar ve çocuğunuzun ilerlemesini etkiler. Ancak çocuğunuz oturuma evinizden “katılıyorsa”, yatakta oturabildiği sürece terapi devam edecektir.

 

5. Telepraktis hedeflerin gerçekleştirilmesini geliştirir

Ebeveynlerden duyulan ortak bir şikayet, klinisyen çocuğun ilerlemesini coşkuyla açıkladığında, ebeveynlerin “Evde bunlardan hiçbirini yapmıyor” diye cevap vermesidir. Bu durum çoğu zaman doğrudur. Bazen bir klinik seansın başarısını yeniden oluşturmak oldukça zordur.

 

Telepraktise girin. Terapi oturumunun ortamı ev olduğunda, oturumun ilerlemesini uzatmak çok daha kolay olacaktır. Klinik seansların büyüsünden günlük yaşama gerekli entegrasyonları yapmak, terapinin gerçek amacı için “klinik” ve ev ortamı aynı olduğunda daha da mümkün hale gelir.

 

Basitçe söylemek gerekirse, birçok ebeveyn için telepraktisin faydalarının bolluğunun sadece çocuk ve terapistle sınırlı değildir, bir ebeveynin bu faydaların bazılarının da ancak isteyerek elde edileceğini öğrenmesi memnuniyet vericidir!

 

Kaynakça: https://globalteletherapy.com/telepractice-top-benefits-parents-1/