Teleterapi Nedir?

Teleterapi Nedir?

Teleterapi, güvenli bir video bağlantısı üzerinden sağlanan terapi müdehalesidir. Online terapiler yoluyla psikoterapi, konuşma terapisi, ergoterapi ve fiziksel terapiler verilebilir. Araştırmalar bize teleterapinin oldukça etkili olduğunu ve yüz yüze seanslarla hemen hemen aynı hissettirdiğini söylüyor. Doğru teleterapi yöntemleri deneyimli ve yaratıcıdır; çocuğunuz için her seansı benzersiz ve eğlenceli hale getirmekten, çocuğunuz ve seansların belirli kişilikleri ve terapi hedefleri için nasıl görüneceği hakkında konuşmaktan mutlu oluruz.

 

Teleterapinin Faydaları

Etkili terapiye ek olarak, aileler teleterapinin çeşitli faydalarını bildirmektedir. Birincisi, planlama kolaylığı ve evde kalmanın rahatlığı ebeveynler için ideal olmuştur. Terapi için iyi çalışan bir zaman dilimi bulmak, işe gidip gelme söz konusu olmadığında çok daha kolaydır.

Teleterapinin bir başka yararı, oldukça uzmanlaşmış pediatrik terapistlere erişimin artmasıdır. Bir aile bize belirli bir ihtiyaç veya endişeyle geldiğinde, onları çocuklarının ihtiyaç alanında son derece uzmanlaşmış bir terapistle buluşturabiliriz. Terapistlerimizin çoğu ek eğitim ve uzmanlık alanlarına sahiptir. Teleterapi yoluyla tedavi ederken, özel uzmanlıklarına ihtiyaç duyan ailelerle bağlantı kurabilirler.

Salgın göz önüne alındığında, teleterapinin çocuklarımıza devam eden hizmetler için inanılmaz bir seçenek olduğu ve herkesi güvende ve sağlıklı tuttuğu kanıtlanmıştır. Ek olarak, çoğu ailenin artık sanal olarak daha fazla bağlantı deneyimi var; teknolojik zorluklar olmadan teleterapi kurmayı kolaylaştırır. Hastalık nedeniyle daha az sıklıkta yapılan iptaller, olumlu tedavi sonuçlarının sağlanmasyla hizmetin tutarlılığını artırmıştır.

 

Her Yaştan Çocuklar İçin Teleterapi

Deneyimli konuşma terapisti, ergoterapist, fizyoterapist ve psikolog ekibimiz, her yaştan çocuğu teleterapi ile tedavi etmede büyük başarı elde edildi. Oturumlar, hareket ve özel tedavi yöntemlerini hesaba katacak şekilde uyarlanabilir.

En genç danışanlarımız için ebeveynler veya bakıcılar belirli müdahahle yöntemleri konusunda eğitilir; benzersiz bir işbirliği fırsatı sağlar. Doğrudan teleterapi yoluyla öğretilen stratejiler ve beceriler evde kolayca dahil edilir ve uygulanır.

Çocuğunuzun özel ihtiyaçlarını görüşmek, teleterapinin bir seçenek olup olmadığını belirlemek istiyorsanız, lütfen bize ulaşın. Bu tedavi yönteminin çocuğunuz için iyi çalışıp çalışmayacağını belirlemek için sizinle birlikte çalışmaktan mutluluk duyarız.

 

Kaynakça

Bu makale Therapyworks web sitesi tarafından yazılmıştır. Orijinal metni buradan okuyabilirsiniz.