Terapide Aranızdaki Buzları Kıracak 5 Aktivite

Terapide Aranızdaki Buzları Kıracak 5 Aktivite
Terapist ve dan​ışan arasındaki bağlantı, ortak bir zemin bularak ve olumlu bir ortak deneyime katılarak oluşturulabilir. Uyum gerginliği azaltır ve terapötik ortamda güven ve iletişimi geliştirmeye yardımcı olur. Buz kırıcı aktiviteler, bir faaliyete, iletişime ve bağlanmaya ortak katılım için erken bir fırsat sağladığından, uyum için güçlü bir temel oluşturmanın mükemmel bir yoludur. Aşağıda, terapi seansları sırasında aranızdaki ilişkiyi güçlendirecek ve buzları kıracak aktiviteler bulunmaktadır.

Bilmek İstiyorum – Jenga

Farklı jenga bloklarına farklı konuşma konularını (örn. Yemek, oyun, doğum günü, spor, süper kahramanlar vb.) yazarak yapıştırın. Oyunu oynarken, her oyuncu jenga kulesinden bir blok alır ve kulenin tepesine eklemeden önce başka bir kişiye blokta yazılan konuyla ilgili bir soru sormak zorundadır. Örneğin, blokta spor yazıyorsa, oyuncu “En sevdiğin spor nedir?” diye sorabilir.

Aile Resmi

Terapist ve çocuk ailelerinin resimlerini çizer ve her aile üyesini tanımlamaya çalışırlar.

Hakkımda Her Şey

Terapist ve çocuk gizlice favori etkinliklerinin veya öğelerin resimlerini çizer (örneğin, favori spor, yiyecek, okuldaki ders, hayvan vb.). Resimler tamamlandığında, herkes karşı tarafın çizdiğini kelimeler olmadan tahmin eder.


Gerçek Ya Da Gerçek Değil

Çocuğa hakkınızda üç parça bilgi paylaşacağınızı söyleyin: Söylediğiniz iki şey gerçek olacak ve biri ise gerçek olmayacak. Çocuk, hangisinin gerçek hangisinin uydurma olduğunu tahmin etmelidir. Öğrenci oyunu anladığında, tur kendisine dönebilir.

Yetenek Gösterisi

Terapist ve çocuk iyi oldukları üç şeyin resmini çizer. Resimler tamamlandıktan sonra sırayla yeteneklerin her biri gösterilir veya hareketle ifade edilir.

 

Kaynakça
Bu yazı North Shore Pediatric Therapy tarafından hazırlanmıştır. Orijinal linke buradan ulaşabilirsiniz.​​