Yaz Aylarında Serbest Oyun Neden Önemli

Yaz Aylarında Serbest Oyun Neden Önemli

Yaz ayları birçok insan için farklı planlanır ve farklı geçer. Ben şanslı olanlardanım. Kendi işimin patronu olmanın dezavantajları var ama yine de avantajlıyım.

Mesai saatlerim boyunca çocuklarım bakıcılarıyla zaman geçiriyor ve eğleniyorlar. Dengeyi bulmak zor ama olumlu ve sınırsız bir şekilde, dış mekân oyununa zaman ayırabilirim. Çocuklarım için bu işe yarıyor. Ancak tüm aileler farklıdır ve eğlenceli bir denge oluşturmak ve toplumdaki kaynakları kullanmak mümkün ve kolay iştir.

 

Doğaya Zaman Ayırın

Dışarıda oynamanın ve yavaş hareket etmenin faydaları çoktur. Çocuklar açık havada oyun oynadıklarında dünya hakkında çok şey öğrenirler. Yürüyen karınca izlemek, daha fazla aksiyon ve etkileşime alışmış bir yetişkine sıkıcı gelse de, çocuklar böcekleri işlerini yaparken izlerken çok şey öğrenirler. Sakinleştirici, ilginç ve eğlenceli bir aktivite!

Çocuklarınıza dışarıda oynamanın avantajlarını sağlamak için ayrıntılı bir doğa yürüyüşü planlamanıza veya kamp yapmanıza gerek yok. Bahçenizi gözden geçirin ya da en yakın parka gidin ve çocuklarınızın doğanın harikalarında deneyimlenmelerini izleyin.

Dışarıda oyun oynayarak öğrenme, kitapları doldurmak için içeride oturmaktan çok daha iyidir. Uygulamalı ve aktif olan bir öğrenme çocukları çeker ve çocuğun deneyimleriyle öğrenmesini sağlar.

Plan Yapmayın

Diğer çocuklarla oynamak çocuğunuz için eğlenceli ve sosyal etkileşim becerilerini geliştirmesi için harika bir yoldur. Otuz yıl önceki sosyal oyun ile bugünkü sosyal oyun arasındaki büyük fark, oyunun çok iyi yapılandırılmış doğasıdır. Serbest oyun daha önceden çocuklar bir araya geldiğinde standarttı ancak bugün özel planlar yapıldı ve dikkatle seçilmiş yaratıcılık aktiviteleri yapıldı.

Mikro yönetme oyununa duyulan dürtüye diren. Çocuklarınız, oyunda sorumluluk aldıklarında diğer çocuklarla birlikte oyun oynayarak daha büyük faydalar elde edeceklerdir. Grup oyunu müzakere, işbirliği, kurallar ve sınırlar oluşturma, farklılıklar ile çalışma, (özellikle yüksek seviye oyunlar oynayan büyük çocuklar için) ve uzlaşma gerektirir.

Oyun Kampları Bulun

Bu günlerde ebeveyn olmanın en güzel yanı, seçeneklerin sonsuz olmasıdır. Ebeveynlik ile ilgili en karmaşık olan şey de yine, seçeneklerin sonsuz olmasıdır. Çocuğunuzun olası ilgi alanlarına odaklanması için yaz kampları ve yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olacak spor kampları var.

Geri adım atın ve her hafta zenginleştirme kamplarına girmeden önce yaz ayının gerçekten ne anlama geldiğini düşünün. Her şeyi bir parça içeren eğlenceli ve açık bir kamp bulmaya çalışın. Spor kampları egzersiz için mükemmeldir. Ayrıca diğer gruplarla oynanacak eğlenceli bir futbol oyunu da başka bir harika seçenek olacaktır. Çocuğunuzla ilgilerini ve okul yılı boyunca yapamayıp denemek istediği şeyler hakkında konuşun.

Sadece evdeyken bile çocuğunuzun bol bol serbest oyun oynadığından emin olun.

Kaynakça: https://www.everydayfamily.com/slideshow/free-play-important-summer/