Yeni Arkadaşlar Edinmek İçin 10 İpucu

Hiç yeni insanlarla tanışıp daha fazla etkileşimde hissetmeyi istediniz mi?

 

İşte size yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

 

  1. Hoşunuza gidecek bir etkinlik gibi görünmese bile, tüm davetleri kabul edin. Kiminle tanışacağınızı asla bilemezsiniz!
  2. Arkadaşlıkların zaman içinde inşa edildiğini kabul edin. Büyük bir sırrınızı yeni tanıştığınız biriyle paylaşmayın. Samimiyet kurmak için zorlamak, insanları sizden uzaklaştırabilir.
  3. Herkesin farklı olduğunu kabul edin. Başkalarının, sizin inanç ve davranışlarınızı paylaşmasını istemek, arkadaşlık çeşitliliğini sınırlayabilir.
  4. Güvenilir ve olumlu bir arkadaş olduğunuzu gösterin. İyimser ve cesaret verici bir sohbet anlayışı kullanın ve başkaları hakkında dedikodu yapmayın.
  5. Sosyalleşmek için her bir fırsatı kullanın. Her zaman davetleri beklemek yerine, düzenlediğiniz etkinliklere katılmaları için insanları siz davet edin.
  6. Yeni insanlarla tanışmak için mevcut aile ve arkadaş ağınızı kullanın. Sosyal etkinliklerinden birine katılıp katılamayacağınızı onlara sorun.
  7. Dikkatinizi diğer insanlara ve dış ilgi alanlarına odaklayın. Kendiniz ve nasıl hissettiğiniz hakkında endişelenmek başkalarıyla bağlantı kurmanızı engeller.
  8. Kolayca arkadaş edinen kişileri iyi gözlemleyin. Kullandıkları tekniklerden bazılarını benimseyin. Güven pratikle gelir, bu yüzden prova yapma şansını kendinize verin.
  9. Başkalarıyla ilgilendiğinizi onlara gösterin. Yaşamları ve ilgi alanları hakkında sorular sorun. Sohbeti akmaya devam edecek.
  10. Eski ve yeni arkadaşlıklarınıza gereken önemi verin. Hayatınızdaki insanlara hak ettikleri zamanı ve dikkati gösterin.

 

 

 

Kaynakça: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/ten-tips/10-tips-for-making-new-friends

 

 

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için:

+90 (216) 456 42 42
+90 (533) 165 60 94