Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar İçin Hediye Önerileri

Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar İçin Hediye Önerileri

 

Yeni yürümeye başlayan çocuklara en uygun hediyeleri bulmak için bir uzman olan Penny Glass’ın önerilerini dikkate alın. Dr. Glass, küçük çocukların kendilerini taklit oyunlarına sokacak öğelere ihtiyaç duyduklarını söylüyor.

 

Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar İçin Hediye Önerileri

Oyuncak Bebekler: Bu oyuncaklar kız ve erkek çocuklar için harika oyuncalardır. Bir oyuncak bebek, çocukların kendilerini daha iyi anlamalarına yardımcı olur çünkü bebekleri canlı biri gibi görürler. Bir oyuncak bebeğe veya küçük bir mutfak setine sahip olmak, çocuğun önce bebeği beslemesini öğrenmesine sonra da çocuğun kendi kendine beslenmeyi öğrenmesine yardımcı olabilir.

Sepet: Bu basit bir hediyedir ancak küçük çocuklar oyuncaklarını odadan odaya dolaştırmayı severler.

Tekerlekli Oyuncaklar: Yeni yürümeye başlayan çocuklar arabaları ve kamyonları yuvarlamanın ve itmenin tadını çıkarırlar. Bu oyuncaklar, çocuğunuza araba ve kamyon seslerini ve aynı zamanda bu oyuncaklarla ilgili kelimeleri öğretmek için oynayabileceğiniz faydalı oyuncaklardır.

Çekmeli ve İtmeli Oyuncaklar: Çekme için bir el arabası veya oyuncak bir bebek arabası, çocuklar için harika oyuncaklar olup, itme ve çekme becerilerini geliştirmeye yardımcı olur.

Oyuncaklar, çocuğun fiziksel yetkinliğini verimli bir şekilde kullanmasını sağlamalıdır.

Tavsiye Edilmeyen Hediyeler

Dr. Glass’ın önermediği çeşitli oyuncaklar vardır:

Gürültülü Oyuncaklar: Ailelerin sesi olmayan oyuncakları almaları önemlidir. Bir çocuk araba ve kamyon sesini kendi ağzıyla çıkartabiliyorsa, daha iyi bir dil gelişimine sahip olacaktır.

Elektronik Cihazlar: Dr. Glass, elektronik oyunların ve tabletlerin küçük çocuklar için uygun olmadığını çünkü çocuğu paylaşım, sosyal etkileşim veya dil gelişimi ile meşgul etmediğini düşünüyor.

Bulmacalar: Bu oyuncak yeni yürümeye başlayan bir çocuk için fazla yapılandırılmıştır ve sürekli yetişkin yardımı gerektirebilir.

Kaynakça
https://riseandshine.childrensnational.org/age-appropriate-gifts-for-toddlers/