Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklara Gerekli Becerilerin Öğretimi

Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklara Gerekli Becerilerin Öğretimi

Yeni yürümeye başlayan bir çocuk için dünya, merak ve heyecan ile dolu ve büyüleyici bir yerdir. Bu şaşırtıcı dünyada, her gün yeni şeyler öğrenilir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar aynı zamanda bağımsızlıklarını kurma, başarılarıyla gurur duyma ve özgüvenlerini arttırma fırsatı isterler.
 

Her yürümeye başlayan çocuk gerekli yetenekleri zaman içinde edinmelidir. Bununla birlikte, iyi bir çocuk bakımı ve yeni yürümeye başlayan çocuk odaklı bir program, yürümeye başlayan çocukların becerilerini arttırmaya ve kendi hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir.

 

Fiziksel Beceriler
Küçük çocukların öğrenmesi gereken birçok fiziksel beceri vardır. Çocukların çoğu, ebeveynlerinin ya da kardeşlerinin yaptıklarını izleyerek bu önemli becerilere sahip olabiliyorlar. El yıkama, banyo kullanımı ve kendi kendine beslenme gibi aktivitelerin tümü önemlidir. Küçük başarılar olarak algıladığımız şey büyüyen bebekler için büyük başarılardır.

Sosyal ve Duygusal Gelişim
Ne yazık ki, yeni yürümeye başlayan çocukluk dönemi “Ben! Ben! Ben!” düşünceleriyle dolu bir zamandır. Çocukların çoğu, etraflarındakilerin ihtiyaçlarının farkında değildir ve kendi benzersiz (ve bazen de korkutucu) duygularını işleyemezler. Çocuğunuz, güvenli ve özenli bir ortamda, başkalarıyla nasıl iyi bir şekilde paylaşacağı ve kızmanın ne demek olduğunu nasıl işleyeceği gibi etkinlikleri öğrenebilir Doğru bir talimatla, bu önemli sosyal beceriler kolayca ve hızlı bir şekilde toparlanabilir.

Bilişsel Gelişim
Bebeklerle ilgili en inanılmaz şeylerden biri, bir kerede ne kadar bilgi toplayabilecekleri ve saklayabilecekleridir. 18-36 aylık dönem bilişsel gelişim üzerinde çalışmak için önemli bir zamandır. Hafıza becerilerini ve problem çözme becerilerini öğrenmek, okula başladıklarında onlara iyi hizmet edecek ve iyi bir temel oluşturma yolunda uzun bir yol kat etmelerini sağlayacaktır.

Çocukların istekli bir şekilde nasıl öğreneceklerini ve büyüdüklerini izlemek heyecan vericidir. Vücutları hızla büyür ve zihinleri inanılmaz bir hızla genişler.

Kaynakça
https://www.horizoneducationcenters.org/blog/bid/234023/Toddler-Skills-Helping-Kids-Learn-to-Help-Themselves

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için: +90 (216) 456 42 42
                                                                                                                +90 (533) 165 60 94