SOS Beslenme Yaklaşımı Sertifika Programı

 • Dr. Kay Toomey, Prof. Dr. Erin Ross
 • 08/08/2025 08:00
 • 47s 30dk
 • tr, en
 • Yüz Yüze Seminerler

Paylaş Paylaş

# Tarih İçerik Süre
1SOS Beslenme Yaklaşımı Sertifika Programı Birinci Gün 08/08/2025 08.00 – 17.30570dk
2SOS Beslenme Yaklaşımı Sertifika Programı İkinci Gün 09/08/2025 08.00 – 17.30570dk
3SOS Beslenme Yaklaşımı Sertifika Programı Üçüncü Gün 10/08/2025 08.00 – 17.30570dk
4SOS Beslenme Yaklaşımı Sertifika Programı Dördüncü Gün 11/08/2025 08.00 – 17.30570dk
5SOS Beslenme Yaklaşımı Sertifika Programı Beşinci Gün 12/08/2025 08.00 – 17.30570dk

SOS Beslenme Yaklaşımı

SOS (Sequential Oral Sensory) Beslenme Yaklaşımı, beslenme güçlükleri ve beslenme bozuklukları olan çocukların değerlendirilmesi ve terapisi için tasarlanmış kapsamlı bir programdır. Bu yaklaşım özellikle duyusal işleme sorunları olan çocuklar için faydalı olmakla birlikte, geniş bir yelpazede beslenme problemleri için de etkilidir. İşte SOS Beslenme Yaklaşımı ve çocuklardaki beslenme bozukluklarını ele alışına genel bir bakış:

SOS Beslenme Yaklaşımı Nedir?

 1. Çok Disiplinli Yaklaşım: Dr. Kay Toomey tarafından geliştirilen SOS Yaklaşımı, beslenme sorunlarını bütüncül olarak ele almak için pediatri, beslenme, konuşma terapisi, ergoterapi ve psikoloji dahil olmak üzere birden fazla disiplini bütünleştirir.
 2. Duyusal İşleme: SOS Yaklaşımının merkezinde, beslenmenin duyusal işleme, motor beceriler, oral motor gelişim, öğrenme ve beslenme dahil olmak üzere bir dizi karmaşık etkileşim olduğu anlayışı yer alır. Beslenme bozukluğu olan çocuklar genellikle bu alanlardan bir veya daha fazlasında zorluklar yaşarlar.
 3. Sıralı, Oral ve Duyusal: Program, çocuğun yeni gıdaların varlığını tolere etmekten, onlarla etkileşime geçmeye ve sonunda çeşitli gıdaları yiyip keyif alacak şekilde yiyeceklerin farklı özellikleri hakkında keşfetme ve öğrenme konfor seviyesini artırmaya odaklanır.
 4. Aile Merkezli: SOS Yaklaşımı, terapi sürecine aileyi dahil eder, evde çocuğun beslenme gelişimini desteklemek için kullanılabilecek stratejiler sağlar. Yemek zamanı ortamının rolünü vurgular ve pozitif yemek zamanı etkileşimlerini teşvik eder.

SOS Yaklaşımı Tarafından Ele Alınan Çocuklardaki Beslenme Bozuklukları

SOS Beslenme Yaklaşımı, beslenme zorluklarının geniş bir yelpazesine sahip çocuklara yardımcı olmak için tasarlanmıştır, bunlar arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Duyusal Temelli Beslenme Bozuklukları: Yiyeceklerin duyusal yönlerine (örn., doku, tat, koku) karşı olumsuz tepkileri olan çocuklar, SOS Yaklaşımının kullandığı duyusal entegrasyon stratejilerinden önemli ölçüde yararlanabilir.
 • Seçici veya Tikel Yeme: Çok sınırlı bir yiyecek çeşitliliği yiyen çocuklar için SOS Yaklaşımı, diyet çeşitliliklerini genişletebilir.
 • Otizm Spektrum Bozuklukları (ASD) ile İlişkili Beslenme Bozuklukları: ASD olan birçok çocuk beslenme zorlukları yaşar ve SOS Yaklaşımı, benzersiz duyusal ve davranışsal ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bu zorlukları ele alabilir.
 • Medikal Sorunlarla İlişkili Beslenme Bozuklukları: Tıbbi prosedürler, durumlar veya müdahaleler nedeniyle yeme ile negatif ilişkilendirmeler yaşamış çocuklar (örn., tüp besleme) da SOS'un yapılandırılmış ancak esnek yaklaşımından yararlanabilir.
 • Oral Motor Beceri Zorlukları: Çiğneme veya yutma gibi yeme eyleminin fiziksel yönleriyle ilgili sorunlar, yemek zamanı bağlamında bu becerileri geliştirmek için özel teknikler aracılığıyla ele alınır.

Etkililik ve Uygulama

SOS Beslenme Yaklaşımının etkililiği, artan bir araştırma ve klinik uygulama birikimi tarafından desteklenmektedir. Dünya çapında pediatrik beslenme bozuklukları konusunda uzmanlaşmış eğitimli profesyoneller tarafından uygulanmaktadır. Profesyoneller için eğitim, her çocuk ve ailenin özel ihtiyaçlarına uygun müdahaleleri özelleştirebilmelerini sağlayacak şekilde SOS Yaklaşımının felsefesi, yöntemleri ve teknikleri hakkında detaylı talimatlar içerir.

Sonuç olarak, SOS Beslenme Yaklaşımı, beslenme bozukluklarını ele almak için kapsamlı, çocuk dostu ve aile merkezli bir yol sunar. Birçok çocuğun beslenme zorluklarını aşmasına ve yiyeceklerle sağlıklı ve olumlu bir ilişki geliştirmesine yardımcı olan kanıta dayalı bir programdır.

Sos Beslenme Yaklaşımı, özellikle 6 ay ve 5 yaş arası çocukların erken tanılanması üzerine yoğunlaşan ve çocuklardaki (0-18 yaş aralığı) beslenme ve büyüme sorunlarının değerlendirilmesi ve terapisi için geliştirilmiş disiplinler arası bir yaklaşımdır. SOS Beslenme Yaklaşımı Temel Eğitimi içerisinde beslenme ve büyüme sorunları olan çocukların değerlendirilip etkin şekilde yönlendirilebilmeleri için duruş, duyu, motor, davranış/öğrenme, sağlık ve beslenme ile ilgili her konu derinlemesine ve bütünleşik bir anlayışla ele alınır.

SOS Beslenme Yaklaşımı Sertifika Programları

SOS Temel Düzey Eğitimi’ne devamsızlık yapmadan katılan profesyoneller SOS Beslenme Yaklaşımı Programı’nı uygulamak için akredite edilmeye uygundurlar. Temel Düzey Eğitimi’ni tamamlayan ve bu konudaki uzmanlıklarını daha ileriye taşımaya götürmek isteyenler için çeşitli konularda SOS Beslenme Yaklaşımı - İleri Seviye eğitimleri de sunulmaktadır.

Bu 5 günlük Temel Düzey Eğitimi, beslenme problemleri olan çocukları değerlendirmek ve rehabilite etmek için SOS Beslenme Yaklaşımını öğrenmeye ilgili profesyoneller içindir. Temel Düzey Eğitim, SOS Beslenme Yaklaşımının kuramsal zemini ile ilgili detaylı bilgileri sunmakla birlikte aşağıdaki gibi konularda da katılımcıları bilgilendirir.

 • Çocuklar yemeyi ya da yememeyi nasıl öğrenirler?
 • Genel ve özel beslenme stratejileri nelerdir?
 • Beslenme problemlerinin değerlendirilmesine dair detaylar nelerdir?
 • SOS Beslenme Yaklaşımı ile terapi seansı nasıl planlanır?

Bu eğitim, PowerPoint formatında öğretici sunumlar, çocuklarda yeme bozukluklarıyla ilgili ve katılımcıların yemek yemeye direkt olarak dahil oldukları video görüntüleri, nefes alma ve duruş egzersizlerini kapsamaktadır. Ayrıca katılımcılar, hocalar eşliğinde, gerçek yiyecekler ile özel pratikler yapacaktır.

SOS Beslenme Yaklaşımı Eğitimi Orta Düzey bir eğitimdir. Bilgiler, konuyla ilgili güncel uygulama eğilimleri ve literatüre genel bir çalışma bilgisine sahip uygulayıcılara yöneliktir. Kursun odağı, konuyla ilgili anlayışı artırmak ve konuyla ilgili yetkin bir şekilde uygulamayı sağlamaktır.

Bu eğitime tam katılım gösteren ve sertifika almaya hak kazanan kişiler 15-17 Ağustos 2025 tarihindeki SOS Beslenme Yaklaşımı İleri Seviye eğitimlerine katılmaya hak kazanırlar.

Uyarılar!

1- Bu eğitim için indirim oranları aşağıdaki gibidir; grup indirimlerden faydalanmak isteyen katılımcıların bir WhatsApp Grup kurduktan sonra eğitime katılacak arkadaşlarını ve 0505 892 41 75 WhatsApp numaramızı gruba dahil etmeleri gerekmektedir; İndirim Kodu Grupta paylaşılacaktır.

 • Erken Kayıt İndirim Oranı: %20
 • 1 Kişi: 45.000 TL + KDV
 • 5 Kişilik Grup İndirim Oranı: %10
 • 10 Kişilik Grup İndirim Oranı: %20
 • DİLGEM Şube Çalışanı İndirim Oranı: %30
 • Akademisyen İndirim Oranı: %20
 • DİLGEM Şubelerinin Bulunduğu İllerde Görevli Eğitimci, Terapist ve Ruh Sağlığı Profesyoneli Kamu Çalışanı: %20

2- Erken Kayıt için Son Tarih: 30 Haziran 2024

3- Ödeme:

 • Havale/EFT  yoluyla Peşin Fiyatına 4 Taksit olarak yapılabilir. Bunun için katılımcıların kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra karşılarına çıkan IBAN Numarasına sepetteki tutarın Dörtte birini yollamaları ve birer ay arayla da diğer 3 taksiti yollamaları gerekmektedir.
 • Tüm KREDİ KARTLARI ile Peşin Fiyatına TEK ÇEKİM ya da Vade Farkı Ödeyerek 12 taksite kadar taksit imkanıyla yapılabilir.
 • Kuveyt Türk Bankasına ait Sağlam Kart Özellikli Kredi Kartı ile Peşin Fiyatına 3 Taksit şeklinde yapılabilir. Bunun için HAVALE seçeneğini tercih ederek eğitim kaydını gerçekleştirdikten sonra 0 505 892 41 75 numaralı WhatsApp Hattımız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

4- Yukarıdaki indirim koşullarını sağlayan katılımcıların indirim kodu için 0 533 165 60 94 numaralı DİLGEM WhatsApp Numarası ile iletişim kurmaları gerekmektedir.

5- Bu eğitime indirimli olarak katılmak isteyen Akademisyen, DİLGEM Şubelerinin Bulunduğu İllerde Görevli Eğitimci, Terapist ve Ruh Sağlığı Profesyoneli Kamu Çalışanları ve DİLGEM Kurumsal Çözüm Ortağı Çalışanı katılımcıların kayıt için 0 533 165 60 94 numaralı DİLGEM WhatsApp Numarası ile iletişim kurmaları gerekmektedir.

6- Katılımcılar, sertifikalarını alabilmeleri için eğitime tam katılım göstermek zorundadır. (08:00-17:30). Katılımcılar eğer geç gelir ve/veya erken giderlerse, mevcut SOS Beslenme Yaklaşımı ile ilgili önemli bilgileri kaçıracakları sebebiyle; kaçırılan kısımları bir sonraki gün hocalar ile telafi etmek zorundadır. Aksi takdirde sertifika alamayacaktır. Lütfen geç gelmemek ya da erken çıkmamak için tüm gerekli ulaşım ayarlamalarını zamanında yapınız.

7- Katılımcılar seyahatlerini eğitim tarihlerinin başlangıç ve bitiş saatlerini göz önünde bulundurarak ayarlamalıdır. Dolayısıyla katılımcılar 17:30'dan önce eğitimden ayrılamayacaklardır. Uçuş, otobüs veya tren gibi ulaşım ve konaklamalar için istisna yapılmayacaktır.

8- Katılımcılar bu eğitim sırasında farklı “demo yiyecekler” tüketeceklerdir. Eğer bir besin alerjisi, intoleransı, hastalık ve ilaç etkileşimi gibi durumlar mevcut ise bunları önceden DİLGEM’e bildirmek zorundadır. Bu katılımcılar için “demo yiyeceklerde” düzenleme yapılacaktır.

9- Eğitime kaydınızın yapılmasının ardından DİLGEM tarafından doldurmanız ve imzalamanız gereken bazı form ve belgeler iletilecektir. Lütfen kaydolduğunuz e-posta adresinizin ve iletişim bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

2023 Yılında Gerçekleştirdiğimiz SOS Beslenme Yaklaşımı Sertifika Programı'ndan Kareler

 

 

KURS PROGRAMI

GÜN 1:

8:00 - 8:45
Kayıt

8:45 - 10:45
I. Giriş
A. Yaygınlık Verileri - Büyüme Sorunları
B. Yaygınlık Verileri - Beslenme Sorunları

10:45 - 11:05
Ara

11:05 - 1:05
C. Beslenme/Yemeğin Karmaşıklığı ve Çevrenin Rolü
D. SOS'un İlkeleri
E. Önemli 10 Yanlış - Genel Bakış
F. Kullanılacak Uygun Tanılar

II. Beslenme Teorisi ve Aşamaları - Çocukların nasıl yemek yediklerini VE yemeyi öğrenmediklerini
A. Öğrenme Teorisi

1:05 - 2:15
Öğle Yemeği

2:15 - 4:05
II. Beslenme Teorisi ve Aşamaları – devam ediyor
A. Öğrenme Teorisi devam ediyor
1 Beslenme Terapi Seçenekleri
2 Öğrenme Videosu

4:05 - 4:25
Ara

4:25 - 6:15
II. Beslenme Teorisi ve Aşamaları – devam ediyor
B. Yanlış 1 = Nefes Alma
C. Motor Beceri Kazanımı
D. Oral-Motor Beceriler ve Gelişimsel Yiyecek Sürekliliği

GÜN 2:

8:45 - 10:45
II. Beslenme Teorisi ve Aşamaları – devam ediyor
D. Oral-Motor Beceriler ve Gelişimsel Yiyecek Sürekliliği devam ediyor

10:45 - 11:05
Ara

11:05 - 1:05
II. Beslenme Teorisi ve Aşamaları – devam ediyor
E. Duyusal Beceri Kazanımı
F. Beslenmede Duyusal İşleme Rolünün Anlaşılması
G. Yeme Adımları - Genel Bakış

1:05 - 2:15
Öğle Yemeği

2:15 - 4:05
II. Beslenme Teorisi ve Aşamaları – devam ediyor
H. Bilişsel Gelişim
I. Psikolojik Gelişimsel Aşamalar

4:05 - 4:25
Ara

4:25 - 6:15
II. Beslenme Teorisi ve Aşamaları – devam ediyor
I. Psikolojik Gelişimsel Aşamalar devam ediyor
III. Tedavi/Müdahaleler
A. Genel Tedavi Stratejileri
1 Sosyal Rol Modelleme

GÜN 3:

8:45 - 10:45
III. Tedavi/Müdahaleler - devam ediyor
A. Genel Tedavi Stratejileri devam ediyor
2 Yapı/Rutin
3 Takdirin Doğru Kullanımı
4 Bilişsel Erişim
B. Yiyecek Takıntıları

10:45 - 11:05
Ara

11:05 - 1:05
IV. Beslenme Problemlerinin Değerlendirilmesi
A. Yönlendirme Adayları
B. Değerlendirme Süreci
C. Çocukların Yemek Yememesinin Nedenleri - Çocuk Faktörleri

1:05 - 2:15
Öğle Yemeği

2:15 - 4:05
IV. Beslenme Problemlerinin Değerlendirilmesi - devam ediyor
D. Çocukların Yemek Yememesinin Nedenleri - Çevresel Faktörler
E. Çocukların Yemek Yememesinin Nedenleri - Ebeveyn Faktörleri
F. Uygulama Videoları
G. Ebeveyn Deneyimi

4:05 - 4:25
Ara

4:25 - 6:15
V. Beslenme İçin SOS Yaklaşımı – Kuramsal Gereksinimler
A. Sistematik Duyarsızlaştırma
B. Yemeğe İlişkin İşaretler
C. Dil Kullanımı

GÜN 4:

8:45 - 10:45
V. Beslenme İçin SOS Yaklaşımı – Kuramsal Gereksinimler
C. Dil Kullanımı devam ediyor
VI. Beslenme İçin SOS Yaklaşımı – Terapi Oturumları
A. Terapi Formatı - Çocuk devam ediyor
1 Oda Düzeni + Modifikasyonlar
2 Oturum Yapısı ve Rutini

10:45 - 11:05
Ara

11:05 - 1:05
VI. Beslenme İçin SOS Yaklaşımı – Terapi Oturumları - devam ediyor
B. Terapi Formatı – Ebeveyn
C. Ortamlara Göre Modifikasyonlar
D. Duyusal Temelli Problemlerin Çözümü
E. Oturumlar Arasında İlerleme

1:05 - 2:15
Öğle Yemeği

2:15 - 4:05
VI. Beslenme İçin SOS Yaklaşımı – Terapi Oturumları - devam ediyor
F. Mezuniyet Kriterleri ve SOS Verileri
G. Yiyecek Hiyerarşisi Oluşturma
1 Gereksinimler

4:05 - 4:25
Ara

4:25 - 6:15
VI. Beslenme İçin SOS Yaklaşımı – Terapi Oturumları - devam ediyor
G. Yiyecek Hiyerarşisi Oluşturma – Pratik devam ediyor
2 Pratik

GÜN 5:

8:45 - 10:45
VI. Beslenme İçin SOS Yaklaşımı – Terapi Oturumları - devam ediyor
K. Hiyerarşi Stratejileri – Çocukları Adımları Yukarı Taşımak
1 Adım başına Oyun teknikleri
2 Hiyerarşi stratejilerini uygulama

10:45 - 11:05
Ara

11:05 - 1:05
VI. Beslenme İçin SOS Yaklaşımı – Terapi Oturumları - devam ediyor
K. Hiyerarşi Stratejileri – Adımları Yukarı Taşımak devam ediyor
2 Hiyerarşi stratejilerini uygulama devam ediyor
L. Hiyerarşi Stratejileri – Yemeğe Ağız Motor Adımlar
1 Adım başına Oyun teknikleri
2 Hiyerarşi stratejilerini uygulama

1:05 - 2:15
Öğle Yemeği

2:15 - 4:05
VI. Beslenme İçin SOS Yaklaşımı – Terapi Oturumları - devam ediyor
M. Video: Oturum İçinde İlerleme
N. SOS Verileri

4:05 - 4:25
Ara

4:25 - 6:15 **
VII. Diğer Sakıncalı Davranışların Yönetimi
A. Mücadele Etme ve Kusma İçin Müdahale Stratejileri
B. Duygusal Temelli Disiplin

** Katılımcıların her günün tamamında (8:45 - 6:15) kursa katılması ve tam katılım sağlaması beklenmektedir. Sertifika almak için zorunludur. Katılımcılar, herhangi bir gün geç kalmaları veya erken ayrılmaları durumunda SOS Beslenme Yaklaşımı programını doğru bir şekilde kullanabilmek için gereken önemli bilgileri kaçırabilirler. Herhangi bir ve tüm kaçırılan ders zamanı, Konferans'ın sonuna kadar telafi edilmelidir ki Sertifika alınabilsin ve/veya programı kullanma izni verilsin. Konferans'ın son gününde saat 5'ten önce ayrılan katılımcılar Sertifika alamayacak ve programı kullanma izni verilmeyecektir. Lütfen Konferans'tan ayrılmak için son günün 6:15'ten SONRASINA seyahat düzenlemelerinizi yapın.

(Tren ve uçak seyahat planları, katılımcıların Konferans'tan en erken 6:15'ten sonra ayrılmalarını sağlamak üzere düzenlenmelidir, hatta bu bir ek gece kalmayı gerektiriyorsa bile bunu göz önünde bulundurun).

 

KAZANIMLAR

Seminerin sonunda katılımcılar aşağıdaki alanlarda yetkinlik kazanacaktır;

 • Kapsamlı bir Beslenme Değerlendirmesi yapabilmek adına incelenmesi gereken insana dair en az yedi işlevi belirleme.
 • Oral, duyusal, motor, bilişsel ve duygusal alanlara ait ve beslenmede önemli rol oynayan en az beş gelişim aşamasını belirleme.
 • Öğrenme kuramlarının ilkelerinden yola çıkarak çocukların neden yemediklerine dair en az üç önemli sebep sıralama.
 • Beslenme sorunlarını çözmede kullanılan klasik ve edimsel koşullanmanın ilkelerini birbirinden ayırt etme.
 • Bireysel terapi veya grup terapi sırasında SOS Beslenme Yaklaşımının bebekler, emekleyen çocuklar ve küçük çocuklar için gerekli olan en az dört öğesini belirleme.
 • Beslenme Hiyerarşisi geliştirmek için gerekli olan üç öğeyi tanımlama.
 • Bir çocuğu Yeme Hiyerarşisi'nin 6 temel basamağında yukarı taşımaya yönelik en az bir oyun temelli strateji belirleme.

 

Eğitime kimler katılabilir:

Dil Konuşma Terapistleri, Ergoterapistler, Fizyoterapistler, Diyetisyenler, Özel Eğitim Öğretmenleri, Psikologlar, Erken Müdahale Uzmanları, Hemşireler, Doktorlar ve Ruh Sağlığı Çalışanları.

Not: Eğitim, profesyoneller için oluşturulmuştur. Ebeveynler eğitime katılmak istiyorlarsa, çocuklarının beslenme terapisti tarafından eşlik edilmelidir.

Dr. Kay Toomey

Yaklaşık 30 yıldır, yeme sorunları olan çocuklarla çalışan bir Pediyatri Psikoloğudur. SOS yaklaşımını, beslenme sorunları olan çocukların değerlendirilmesi ve tedavisinde kullanılmak üzere aile merkezli bir program olarak geliştirmiş. Bu yaklaşımın kullanılmasını yaygınlaştırmak için hem ulusal hem de uluslararası etkinliklerde konuşmalar yapmaktadır. Kendisinin, hem The Children’s Hospital Denver Pediatrik Oral Beslenme Kliniğinin hem de Rose Medical Center Pediyatrik Beslenme Merkezinin kurulmasına önemli katkıları olmuştur. Kendi işini kurmadan önce Rose Medical Center’da Pediatrik Terapi Hizmetleri Bölümüne eş-başkanlık etmiştir. Toomey & Associates Inc. Beslenme Kliniğinde 6 yıl ve STAR enstitüsü SOS Beslenme Çözümleri biriminde de 8 yıl boyunca klinik yöneticisi görevini yürütmüştür. Şu anda Toomey & Associates Inc. Başkanı ve de STAR Enstitüsü Beslenme Kliniği için Klinik Danışman olarak görevlerini sürdürmektedir.

FİNANSAL VE FİNANSAL OLMAYAN İŞTİRAKLER

-Toomey & Associates Şirketi ve SOS Beslenme Yaklaşımı'nın sahibi
- Feeding Matters'ta Tıbbi Uzman sıfatı ile kurucu üye - Çocuk Beslenme Bozuklukları Birliği Üyesi (karşılıksız)


Prof. Dr. Erin Ross

Dr. Erin Ross, bebek bakımı ve beslenme konularında uzman bir isim ve elde ettiği 30 yılı aşkın deneyimiyle sektöre damgasını vuruyor. 2007 yılında saygın Colorado Üniversitesi'nden doktora derecesi ile başlayan yolculuğu, ardından Colorado Denver Üniversitesi Beslenme Bölümü'nde 2 yıl süren Post-Doktora Araştırmacılığı ile devam etti.

1988 yılında California State University Stansilaus'tan konuşma ve dil patolojisi alanında aldığı Yüksek Lisans Derecesi ile donanmış olan Dr. Ross, Sertifikalı Emzirme Danışmanı (CLC) unvanına sahip olmasıyla bebekleri besleme konusundaki mükemmeliyetine vurgu yapıyor.

Şu anda Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Bölümü'nde yardımcı klinik profesör olarak görev yapan Dr. Ross, aynı zamanda Rocky Mountain Sağlık Meslekleri Üniversitesi'nde de görev alarak etkisini genişletiyor. Prematüre bebeklerle ve tıbbi komorbiditeleri olan bebeklerle beslenme konusunda etkileyici kitap bölümleri ve yayınlar kaleme alan Dr. Ross, beslenme konusundaki düşünce liderleri arasında kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Dr. Ross, Denver'daki HealthONE sistemi içindeki birçok Yenidoğan Yoğun Bakım Birimi'ne (YYBB) değerli bir klinik danışmanlık sağlamanın yanı sıra, Feeding Fundamentals aracılığıyla profesyonel eğitim ve araştırma danışmanlığı alanında da kilit rol oynamaktadır. Vizyoner bir yaklaşımla geliştirdiği SOFFI® adlı alandaki en önemli ve ünlü eğitim programı, sadece Yenidoğan Yoğun Bakım Birimi değil, aynı zamanda evde meme veya biberon emme sorunları yaşayan bebeklerle çalışan terapistlere ve profesyonellere de hitap etmektedir. Dr. Ross, 30 yılın getirdiği bilgi ve tecrübe birikimini, sağlık profesyonelleri ve ailelerin ihtiyaçlarıyla uyumlu bir programa dönüştürüyor.

Yenidoğan ve Bebeklerde Beslenme alanında Dr. Erin Ross, dönüştürücü çözümler sunan ve benzersiz beslenme zorluklarıyla karşılaşan bebeklere optimal bakımı sağlama konusunda bireylere ve kurumlara bilgi ve beceri kazandıran bir uzman olarak öne çıkıyor.

SKU-